Ana Sayfa / Genel / Yetenek Avcısı (Kitap İncelemesi)

Yetenek Avcısı (Kitap İncelemesi)

 

“Hayal gücü bilgi gücünden önemlidir.”

40 yaşımda bir çocuk kitabını inanılmaz bir merakla okudum. “Yetenek Avcısı”

Şu sıra karşıma çıkan her kitap hayal kurmak ile alakalı. Algıda seçicilik mi, çağırmak mı bilmiyorum ama bu çok hoşuma gitmeye başladı.
Fakir ama hayalleri olan bir çocuktu Salih…

Hayallerinde final çizgisine kadar gelebildiği bisiklet yarışına katılabilecek bir bisikleti yoktu ve bu yüzden hayal kurma yeteneğini satmaya karar verdi. Yetenek avcısı ona ömrü boyu yetecek bir para verdi ve hayallerindeki yarışa hayallerini kaybetmiş şekilde katıldı… Sonra mı?

Hayalleri yokken bu yarış hiç bir şey ifade etmedi ve hayat eskisi kadar keyifli olamadı. Bu durumun tek bir faydası vardı. Hayalleri olan harika bir dost edindirdi…

Ve bu dostla kaybettiği hayallerinin peşinden koştuğu, heyecanlı bir maceraya atıldı.

Detaylarda çok ince işlenen kitap Şeyma Akın’ın sulu boya sanatı ile resimlenmiş ve Fatma Betül Duran’ın kaleminden çıkmış.
Ben “Yetenek Avcısı” kitabının 11. (son) bölümünü okurken o kadar etkilendim ki…

“Çünkü artık çok önemli bir şeyin farkına varmışlardı; oyuncağın olmadığı yerde hayal gücü, paranın olmadığı yerde yetenek devreye giriyordu. Bir arada büyüyen çocuklar yaldız olup yağmaya başlıyordu dünyaya. Sonra en zevkli okul sokak, en iyi öğretmen arkadaş oluyordu.”

Geçirdiğimiz şu zor zamanlarda ne kadar doğru bir mesaj… Acaba diyorum çocuklar teknoloji ile zenginleştiğini düşündükleri dünyalarının hayal gücünü fakirleştirdiğini fark edebilecekler mi?
Tüm bunların yanı sıra çok güzel bir dostluk, emek ve mücadele mesajı veren bu kitabı her çocuk ve ebeveynin okuması dileği ile…
Az Yayıncılık’tan çıkan “Yetenek Avcısı” kitabı kuşe kağıda, 64 sayfa ve 16×24 ebadında…

Tanıtım Bülteninden;

“Her yıl düzenlenen karda bisiklet turnuvası Salih için bir hayaldi. Ailesi çok fakirdi ve bisiklet alabilecek paraları hiçbir zaman olmuyordu. Ama eğer yetenek avcısına giderse belki bir şeyleri değiştirebilirdi… İlk başta her şey yolunda gibi görünse de Salih sonunda nelerin daha değerli olduğuna karar vermek zorunda kalacaktır…”

Keyifli okumalar

Hakkında bahareli

Kontrol Et

“ŞARLATAN” – Aytuğ Tunç

“Kendi yarattığı yüzle mutlu olamayanlara…” diyerek başlıyor “ŞARLATAN” ‘Tanrı insana bir yüz verir, insan ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super