Ana Sayfa / Genel / Anneanne Salgına Yakalandı

Anneanne Salgına Yakalandı

Şu salgın yakamızı bırakmıyor. Şimdi de anneannemiz hastalandı. 4 gün öncesinde şiddetli baş ağrılarıyla başladı. 3 gündür de yataktan kalkamıyor. Asya’da olduğu gibi baş ağrısı sonrası öksürük başladı. Geçtiğimiz cumartesi hastanedeydik. Annem zamanda astım hastası olduğu için nefes darlığı da başladı akabinde. Hastanede Ventolin verdiler en azından biraz nefesi açıldı. Doktor ilerleyen günlerde daha kötü olursun 3-4 gün sonrasında iyileşme sürecine girersin dediler. Biz daha o aşamaya gelemedik. Hala baş ağrısı ve öksürük devam ediyor. Öksürük o kadar şiddetli ki ufak ufak kan gelmeye başladı bu akşam. Belli ki baya tahriş oldu boğazı. 
Şu an soğuk algınlığı ilacı, balgam sökücü ve öksürük şurubu kullanıyor. Annemin doktoru da aynen Asya’ya önerildiği gibi ıhlamur, karanfil, tarçın, zencefille hazırlanan çayları bol bol tüketmesini söylüyor.
Annem de Asya gibi alerji hastası astımın olmasının öncelikli sebebi de bu. Alerjisi o kadar şiddetli ki ciğerlerine indi. Annem alerjisi olan gıdalara dokunduğunda bile vücudu tepki veriyor. Mesela çilek, kavun, limon ve kereviz gibi aroması fazla olan sebze meyveler, kedi, köpek, at epiteli, naylon ve naylon alaşımı olan her şey. Onun vücudunda da Asya gibi alerjik ürtiker oluşuyor ve iç organları şişiyor. Asya’dan tek farkı; annemde alerjinin küçük yaşta değil yaşlandıkça ortaya çıkması. Aslında gençken bazı rahatsızlıklar oluyormuş ama alerji testi yapılmamış. Ürtikeri sinir ve streste tetiklediğinden gıdaya çok fazla bağlanmamış. Tabi bu nedenle astım hastalığına kadar gitmiş. 
Üst solunum yolu hastalıklarını çok şiddetli geçiriyor annem bu nedenle. Alerjik hastalığı olanların çok dikkatli olması lazım özellikle bu mevsimde. Bu yıl hava büyük gelgitler yaşıyor ve vücudumuz adapte olamıyor. Her yer hasta dolu. 
Alerji hastaları özellikle evden ıhlamur, tarçın, zencefil, karanfili eksik etmeyin. Kaynatıp içmek için hastalanmayı beklemeyin. Öyle bir hastalık ki bir musallat olunca zor kurtuluyorsunuz.
 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Kirpi Piki'nin En Güzel Günü - Ren Çocuk

Kirpi Piki’nin En Güzel Günü (Kitap İncelemesi)

Akşam aldım elime yine çocuk kitabı okudum. “Kirpi Piki’nin En Güzel Günü”nü bugün Tuna’ya sunacağım zevkle. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super