Ana Sayfa / Kitap / Seninle Başlamadı (Kitap İncelemesi)

Seninle Başlamadı (Kitap İncelemesi)

Seninle Başlamadı - Sola Unitas Yayınları

Ben kimim?
Hiç bu soruyu sordunuz mu kendinize?

Benim psikoloji ile yakından ilgilenmeyi tercih etmemin sebebi bu soru oldu?

Psikoloji elma armut gibi somut olmadığından bazı kazanımların izahı zor oluyor ilgisi olmayanlara. Ancak açık ve net bir şey var ki, o da bazen bu benim huyum, ben böyleyim dediğimiz şeylerin aslında öğrendiklerimiz ya da nesiller öncesinden gelen aile travmaları olduğu gerçeği… Bunu fark ettiğinde sıra yeni kendimizi tanımaya geliyor. Bu insanın hayatı için inanılmaz bir dönüm noktası…

Zihin oldukça karışık ve inanılmaz bir kayıt makinası. Unutulanların bile hayatımıza, kişiliğimize nasıl yön verdiğini fark etmek oldukça şaşırtıyor insanı. Ve bu süreçte öğrendiğim en önemli şey aslında hatırladıklarım değil unuttuklarımın etkisinin müthiş olduğu.

Bu kitap tam olarak size bu kapıyı açacak.

Herkesin kendisini keşfetmesi gerektiğini düşünüyorum. Çok fazla detaya girecek kadar profesyonel değilim o sebeple sadece kesinlikle okunmalı diyorum.

Seninle Başlamadı - Sola Unitas Yayınları

Psikolojik travmaların genetik yolla alt nesillere geçmesi ve yine türlü psikolojik bozukluklara yol açması teorisi üzerine olan ve Mark Wolynn tarafından kaleme alınmış kitap Sola Unitas Yayınları tarafından bizlere ulaşıyor.

 

 

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Yetişkinler Bizi Neden Anlamaz?

Uzun aradan sonra keyifli bir felsefe kitabıyla geldim. Küçük Nil ile muhteşem bir “soru”nun peşinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super