Ana Sayfa / Genel / İstanbul YÜZLERİYLE buluşuyor

İstanbul YÜZLERİYLE buluşuyor

Hayatımızın akşını kolaylaştırmak ve teknolojik iletişim kurmak için kullandığımız akıllı telefonlar, bu kez İstanbul’daki insan suretlerini görüntüledi. 
1997 yılından itibaren insan, mekan, gezi ve haber fotoğrafçılığı alanında çalışmalar sergileyen Foto Muhabiri İlhami Yıldırım’ın, üç yıl boyunca cep telefonuyla çektiği 127 kişinin portrelerinin yer aldığı “İstanbul’un Yüzleri –HİÇ-” sergisi, 22 Nisan Cuma günü Beyoğlu Gençlik Merkezi’nde açılıyor. Toplumsal yabancılaşma ve bireyci yalnızlığı her geçen gün hızlandıran akıllı telefonları, insani suretin gerçekliğiyle karşı karşıya getiren projede, sosyal, ekonomik, kültürel ve etnik birçok farklı “yüz” buluşuyor.
 
Cep Telefonuyla 400 Portre
Üç yıl boyunca devam eden çekimler sonucunda hazırlanan sergide, 400 katılımcı arasından seçilen 127 portre yer alıyor. Akıllı cep telefonuyla siyah-beyaz olarak çekilen fotoğraflar, duyguların yüzlere yansıyan izlerini sanatsal bakış açısıyla sergiliyor. İstanbul’da yaşayan her meslek, yaş ve sosyal gruptan yerli-yabancı kişilerin portrelerinden oluşan projede, katılımcıların seçtiği müzikle birlikte kurgulanan videolar da bulunuyor.  Galata’daki Beyoğlu Gençlik Merkezi’nde 22 Nisan Cuma günü açılacak olan sergi, 07 Mayıs 2016 tarihine kadar ziyarete açık olacak.
“Kendi Gerçekliğimize Ayna Tutmak İstedim.”
Toplum yaşamındaki sosyal farklılıkların en düşük seviyedeki halini yansıtan suretlerden oluşan projenin, fotoğraf ve yazılarla birlikte hazırlanan kitabı da yayına çıktı. “İstanbul’un Yüzleri –HİÇ-” adıyla yayınlanan kitapta, bir sayfada portreler yer alırken diğer sayfada portre sahibi kişinin kaleme aldığı yazılar bulunuyor. 264 sayfadan oluşan kitap, internet üzerinden ve kitapçılardan satın alınabilecek. 
Milyonlarca kişinin her an elinin altında bulunan akıllı cep telefonuyla kişilerin kendi gerçekliğini buluşturmayı amaçladığını belirten İlhami Yıldırım,” Üçüncü bin yılın iletişim aracının insanları yalnızlaştırmasına dikkat çekmek için, kendi yüzlerine bir ayna olmak istedim” diye konuştu.
YER: Beyoğlu Gençlik Merkezi
SAAT: 19:00
ADRES: Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:127 Beyoğlu-İstanbul (Metro Şişhane Durağı yanı)

Kaydet

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Eşek (Kalamata) Zeytini Nasıl Kurulur?

Eşek Zeytini (Kalamata) Nasıl Kurulur?

Karantinada 1 ayı devirdim sanırım. Geçtiğimiz sonbaharda yaptığım ama yemeyi bile unuttuğumuz zeytin tarifimi yazıyorum. …

7 yorumlar

  1. Ilginç bir proje. Keske orada olup izleyebilseydim.

  2. Şu cep telefonuyla fotoğraf çekme işine bir türlü alışamadım. Kimi makro çekim bile yapıyor…

  3. Ben de bazen yemek resmi çekimlerinde kullanmıyor değilim, ilginç bir proje.

  4. ilginç bir projeymiş gerçekten

  5. Aaa merak ettim yaa fırsat bulursam gideceğim kesin çok eğlencelidir muhakkak! teşekkürler… 😉

  6. Kesinlikle gitmenizi öneririm… Keyifli bir proje ve kitabı da mevcut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super