Ana Sayfa / Çocuk Gelişimi / Dil ve Konuşma Terapisi – Evde Egzersiz

Dil ve Konuşma Terapisi – Evde Egzersiz

Bu yılın bütün kış ve sonbahar dönemi tüm vaktimizi alan Artikülasyon bozukluğu nedeniyle gittiğimiz Konuşma ve Dil Terapisi için evde yaptığımız egzersizleri çok soranlar oldu. O nedenle gecikmeli olarak bu paylaşımları yapıyorum.

Terapilerin ilk seanslarında çıkaramadığı sesler tespit edildi. Ardından sessiz her ses için sırasıyla önce ses olarak, sonra çıkarabildiği seslilerle 2 sesli hece yaparak başlandı.

Ön dişleri o dönemde döküldüğü için çalışılabilecek tüm sessizler ile bu şekilde çalıştık. Ardından çıkaramadığı sesliler üzerinde de aynı yöntemle çalıştık.

10. seanstan sonra heceler kelimelere ve sonra da cümlelere dönüştü. Bu sürede dişleri yüzünden hala eksik sesler vardı ama mecburen beklemek zorunda kaldık.

Bu video Nisan ya da Mayıs ayı gibi çekildi. Yaz dönemi terapilere ara vermemize rağmen elimizdeki kaynaklarla zaman zaman destekledik ve okul açıldığında çıkaramadığı sesler hala dişleri eksik olmasına rağmen yüzde 90 tamamdı. Şu aşamadan sonra Dil ve Konuşma Terapisine devam etmeyi düşünmüyorum. Çünkü okulda da okuma ve yazma çalışmaları sırasında tüm sesler çalışılıyor ve zaten yoğun olan ödevler nedeniyle zorlamak istemiyorum. Ancak her geçen gün gözlemlediğime göre daha da iyiye gidiyor.

Yüklediğim bu ve daha önceki videolar umarım Dil ve Konuşma Terapileri için beklentileri olanların ihtiyaçlarını karşılar.

 

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Pırasa yemeği kavanoz maması 7 ay üzeri

Pırasa Yemeği (Kavanoz Maması) 7+

Tuna ek gıdaya geçti geçeli çok fazla yemek seçmedi. Özellikle avokada gibi yağlı tatları sevdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super