Ana Sayfa / Pasta ve Kurabiyeler / Kek ve Bisküvi Kırıntılı Pasta

Kek ve Bisküvi Kırıntılı Pasta

Asya’ya doğum gününde yaptığım pastanın keki çok kabarmıştı. Ben de o keki biraz törpüledim ve artan parçaları dondurucu da sakladım.

Tam tahmin ettiğim gibi bir kriz anında hayat kurtardı.

Akşamın bir vakti Asya pasta isteyince hemen o kekleri kullandım. Kısa sürede hazırladım, lezzetli ve kolay pasta oldu ama ölçüleri yok. Tamamen göz kararı hazıraladım. Yine de kısaca tarif etmeye çaışacağım.

Bir paket puding pastayı kaplamak için yetmeyecektir. Evde ikinci bir hazır puding olmadığından arttırmak için ev yapımı puding hazırladım.

Daha önce tarifini yazdığım ölçülerdeki pudinge 1 paket bitter çikolata da ekledim. Puding tarifi için tıklayın.

Bu tarifi puding cupları hazırlarken kullanırsanız görsel olarak daha güzel olur. Ben pasta yapmam gerektiği için böyle yaptım. Ama keserken dağılıyor. Çocuk için bu durumun sorun teşkil etmemesi büyük avantaj tabi 🙂

Dikkat: Tariflerin içerisindeki herhangi bir besine karşı alerjiniz ya da alerji şüpheniz varsa lütfen denemeden önce doktorunuza danışınız.

Hazırlanışı:

Kakaolu hazır pudingi üzerindeki talimatta yazan ölçüde sütün içine ekledim. Ev yapımı puding için gerekli malzemeleri ve bitter çikolatayı da bu karışıma ekledim. İyice karıştırdıktan sonra altını yaktım ve kıvamını alana kadar sürekli karıştırdım.

Dondurucudan çıkardığım kek parçalarını blendırdan geçirdim. Benim kek parçalarım pasta tabanına ve üzerine yetti ama eğer yetmezse bu karışıma Petit Beurre bisküvi ekleyebilirsiniz. Bu şekilde de denediğimde çok lezzetli oldu. Hatta bisküvi ile yaptığım karışıma dağılmasın diye biraz tereyağı eritip karıştırdım.

Borcamın altına kek parçalarını serdim. Üzerine pişirdiğim puddingten bir sıra döktüm. Ardından bir sıra daha kek parçalarından. Son olarak üzerini pudingle kapladım ve artan kırıntıları, parça çikolata ve hindistan cevizi ile süsledim.

Biz tadını çok beğendik. Size de şimdiden Afiyet Olsun.

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Tüm Yapım Aşamalarıyla: Kolay Şekerpare Tarifi

Özel günlerin ve bayramların vazgeçilmezi olan şekerpare tatlısı, Türk mutfağının gururu olan tatlı çeşitlerinden biridir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super