Ana Sayfa / Genel / ANI TUR Rezaleti

ANI TUR Rezaleti

Bizim bir yıldır beklediğimiz tatilimiz olaylı başladı.

İzinlerimiz denk geldiği için bu yıl 3 aile tatile gitmek istedik. Açıkçası bu tatil hem uzun süredir otel tatili yapmadığım hem de doktorumun önerisiyle huzurlu ve sakin geçirmem gereken bir dönem olduğu için çok önemliydi. Az sonra anlatacağım üzere önce Anı Tur’un yaşattıkları sonra da artık nazardan mıdır bilemem sorunlu başladı sorunlu bitti. Bu önemli tatili maalesef en kötü günlerim olarak hafızama kazıdım.

Hemen Anı Tur faciasından bahsedeyim size.

3 arkadaş olarak izinlerimiz bu yıl denk geldi ve ailelerimizle beraber tatile gitmeye karar verdik. Hepimizin isteklerini değerlendirerek Bodrum Merkez’de Vera Mira Mar oteli beğendik ve sadece Anı Tur üzerinden satışı olan otelden 3 oda aldık. Bu işlemi erken rezervasyonların son günü olan 9 Haziran’da Beylikdüzü’ndeki Anı Tur Acentesi’nde yaptık. Sanırım her birimiz ortalama 3.118 gibi bir ödeme yaptık.

Tabi bizi tatil heyecanı sardı. Ben bu arada doktora gidip geliyorum ve doktorun tek tavsiyesi “Lütfen sakin, mutlu ve huzurlu bir yaz dönemi geçir. Önümüzdeki 2-3 ay önemli ve stres seni çok kötü etkileyeceğinden bir günde dönüşü olmayan yola girebilirsin.” diyor. Tabi ben mutluyum 🙂 Evlendiğimizden beri en keyifli tatillerimden birine gideceğim. Zaten öyle olmasa bile tatil sonuçta sofra kurmak, çamaşır yıkamak, temizlik yapmak gibi dertlerim yok.

Biz tatile son 1 dediğimiz gün yani 14 Temmuz saat 16.00’da Anı Tur’dan bir telefon geldi. “Rezervasyonunuz iptal edildi.” diye. Sebebi de Bodrum Vira Mira Mar otelin isim değişikliği yapması ve Anı Tur ile yeniden anlaşma yapmamasıymış. Tabi biz başta biri bizimle dalga geçiyor sandık. Çünkü, tatile çıkmamıza 1 gün kala rezervasyonun iptal edildiğinin söylenmesi kadar saçma birşey yok. Ve bu durum 15 gün öncesinden belliymiş. Bize alternatif olarak farklı bir otelde tatil önerdiler. Bahsettikleri otel ne bizim kriterlerimize uygun ne de fiyat olarak beğendiğimiz otelle eş değer. www.sikayetvar.com adresinden de Anı Tur’un aynen bu şekilde farklı bir otele yönlendirilen birisinin şikayetini gördüm. Orada da otelin klimasının bile çalışmadığından bahsediliyordu. Doğal olarak bu oteli kabul etmedik. Ödemeyi de nakit olarak geri alamıyorsun. Alsan bile erken rezervasyondan faydalandığımız için o fiyata dilediğimiz gibi bir otelde tatil yapma şansımız neredeysi yok.

Ayrıca bu zaman zarfında birisi ile yaptığımız görüşmede zaten bu otele rezervasyonların açık olmadığını öğrendik. Yani rezervasonu olmayan otel için paramızı almışlar.

Anı Tur Çağrı Merkezi: “Sizin Haklarınız Varsa Bizim De Haklarımız Var”

Hemen Beylikdüzü’ndeki Anı Tur Acentesine gittik. Bu sırada ben de 444 0 264 ve 0850 300 0264 numaralı telefondan Anı Tur’a ulaşmaya çalışıyorum. Tabi ulaşmak zor, ulaşabildiğimde de sorunu anlatınca “sizi yetkiliye bağlıyorum.” deniyor ve ardından telefon kapanıyor. En sonunda birisi beni genel yetkili olduğunu ve onun söylediğinin üstüne kimsenin başka birşey söyleyemeyeceğini belirten Özden isimli bir bayana bağladılar. Özden Hanım özetle “Kesinlikle dediğimiz yere gideceksiniz, gitmezseniz paranızı iade edeceğiz. Eğer başka bir otel tercih ederseniz aradaki fiyat farkını alırız” gibi bir cümle kurdu. Bu arada gönderdiği otel bizim aldığımız fiyatın neredeyse yarısı ama bize aradaki farkı vermiyorlar 🙂 Ben tabi sizin aracılığınızla tatil rezervasyonu yaptırdım ve haklarımı korumak zorundasınız dediğimde konuşma hızı benim konuşmamı engelleyecek şekilde arttı. Ben de doğal olarak ses tonumu yükselttim. O anda Özden Hanım(!)’ın “Telefon görüşmesini sonlandırırım.” tehdidi ile kendisinin çağrı merkezi çalışanı olduğu yani her hangi bir yetkili olmadığını anladım. Hatta bu iş tüketici haklarına kadar gider dediğimde bana “Sizin haklarınız varsa bizim de haklarımız var. İstediğiniz yere gidin.” dedi.

O saatten sonra bu işi çözmeden acenteden ayrılmamaya karar verdik. Sağolsun acente çalışanı olan Tuğba Hanım gerçekten iyi niyetle bize yardımcı oldu. 2 saat boyunca bize o tarihler arası yer olan otelleri gösterdi. Beğendiklerimiz içinden bir kaçı ile görüştü. Sonuç olarak bir gün sonrası için hiç bir otelde 3 odalık boş yer bulamadık. Tuğba hanım bu sırada Anı Tur Ege Bölge Sorumlusu ile iletişime geçtiğini söyledi ve bize Bodrum Yalıçiftlik’te Hapimag Sea Garden otele yönlendirdi. Oteli araştırdık ve Tuğba Hanım’ın da tavsiyesi ile sorunsuz olduğuna karar vererek kaydımızı yaptırdık.

Oteli İsviçreli lüks devremülk şirketi Hapimag işletiyor. 3 tane koyu var ve Bodrum’un en güzel denizine sahip. Oldukça büyük bir alanda ve çam ormanın içerisinde kurulu bir cennet. Devremülkler ve otelin olduğu ana içerisinde Mini Bodrum diye adlandırılan bir bölüm var. Burada Bodrum taş evleri, sokakları canlandırılmış ve alış veriş ya da cluplardan da faydalanabiliyorsunuz.

Kaygılar ile gittiğimiz Yalıçiflik’teki Hapimag Sea Garden’a Pazar sabahı yerleştik. Otel hakkındaki fikirlerimi, yemekleri, odaları, denizi vs tüm detayları bir sonraki yazımda anlatacağım ama siz siz olun ANI TUR’a paranızı ve tatilinizi emanet etmeyin.

 

Kaydet

Hakkında bahareli

Kontrol Et

Kirpi Piki'nin En Güzel Günü - Ren Çocuk

Kirpi Piki’nin En Güzel Günü (Kitap İncelemesi)

Akşam aldım elime yine çocuk kitabı okudum. “Kirpi Piki’nin En Güzel Günü”nü bugün Tuna’ya sunacağım zevkle. …

8 yorumlar

  1. Böyle şeyler maalesefki oluyor ama bir gün kala olması ve üslup açıkçası hiç olmamış sözleşmeniz elinizde ise TÜRSAB dahil tüm merciler sizden yana olurlar. Hapimagla ilgili yorumlarınızı çok merak ettim, o konuda da söyleeceklerim var ?? Meslektaşım Tuğba hanımıda kutluyorum arada kalan maalesef ki hep bizleriz ??

    • Çok çok üzüldüm ama Tuğba Hanım gerçekten çok pozitif yaklaştı bize. Hapimag yazısını da okumuşsunuzdur umarım. Bu rezaletten sonra oldukça mutlu etti bizi 🙂

  2. İlk önce okuyunca çok üzüldüm açıkcası böyle bir rezalet yaşadığınıza. Ama sonrası güzel olmuş ve güzel bitmiş. Sevindim güzel bir tatil yaptığınıza ☺️

  3. Okurken çok gerildim . Bir an için tatile gidemediniz sandım .Ne çirkin bir durumla karşılaşmışsınız buda aklımda bulunsun . Anı tur dan ebediyen uzak durayim .

  4. Merhaba yazınızı sonuna kadar okudum . Maalesef bazı otellerden kaynaklı bazı fırmalar sıkıntı yasayabılır . fırmanın bır personelının konusması sızı uzmuş fakat yıne aynı fırmanın baska bır personelı sızı mutlu bır tatıle gondermıs . Ama sız yıne fırmayı sucluyorsunuz . Sızınkı suna benzemıs ıyı olursa allahtan kotu olursa kuldan . bence yorumunuz dogru degıl . haksızlık yapıyorsunuz . 16 yıldır anı turla tatıle gıdıyorum hıc sıkıntı yasamadım . sızınkı bence otelle alakalı bır durum . otel gercekten el degıstırmısmı . eger gercekten el degıstırdıyse bunun sorumlusu anı tur degıl . sezonda degısıklıge ızın veren turızm bakanlıgının yetkılerıdır .

  5. free online dating sites
    [url=”http://datingsitesfirst.com/?”]chris evans dating[/url]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super