Eser (İz) Miktar Nedir? (Annece Yorumlar)

Annece Yorumlar sayfasında alternatif yoğurt mayalama yöntemlerinden bahsederken sıkça kullandığım “Eser Miktar” teriminden bahsetmek istedim. Geçtiğimiz haftalarda yazdığım yazıda özellikle veganlar ve besin alerjisi olanların kabusu “Eser Miktar” nedir?, nasıl oluşur?, bulaşma önlenemez mi? sorularına elimden geldiği kadar cevap vermeye çalıştım.
Mesela; inek sütü alerjiniz var ve markette aldığınız %100 keçi sütü olan ürünün içeriğini incelediğinizde “Eser miktarda inek sütü proteini içerir.” diyor. Bunun gibi kişinin alerjisine uygun olduğunu düşünerek aldığı ya da vegan kişinin hayvansal gıda içermediğini düşünerek aldığı ürünlerin çoğundan bu sorun yaşanabiliyor.
Böyle bir durumda bu ürün tüketilmeli midir?
Eğer inek sütü varsa neden %100 keçi sütü olduğu söyleniyor? gibi bir çok sorunun cevabına ulaşabileceğimiz yazımın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 

İlgili Yazılar

 

Kaydet

3 Responses

  1. derya soygül dedi ki:

    Baharcim cok güzel olmus siten güle güle kullan canim. Üye oldum bile 😊

  1. 8 Ocak 2017

    […] her keçi sütü ürünü denilen şey maalesef %100 keçi sütü olmayabiliyor. Yani bu noktada eser miktar nedir önce onu bilmeliyiz. Eser miktarın ne anlama geldiğini öğrendikten sonra işimiz […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir